Resultat 2019

Mixed
1 - Team swim-run.se - 01:25:36
2 - Kungsbacka  - 01:29:03
3 - Team Thenri - 01:29:53
4 - Ducklings - 01:31:59
5 - Bring a towel! - 01:45:13
6 - Team Kullsegård - 01:46:06
7 - S&G  - 01:47:09
8 - Slytherin - 01:49:55
9 - Her & Fru Asplund - 01:51:02
10 - Eliant - 01:52:22
11 - Lösgodis Swimrun - 01:54:38
12 - Helsingør 2 - 01:54:54
13 - Lösgodis swimrun 2  - 01:56:28
14 - Helsingør 5 - 01:57:16
15 - Team UP  - 02:00:58
16 - Team Eidevåg - 02:02:35
17 - Team ÅsboHus - 02:05:18
18 - Swim Orsa Swim - 02:12:52
19 - Helsingør 3 - 02:13:47
20 - Timjaa Turtles - 02:19:11
21 - Team Björk - 02:23:24
22 - Delad glädje är dubbel glädje! - 02:27:12

Dam
1 - Ostklubben - 01:45:04
2 - Team Haglund - 01:46:27
3 - TEAM POWERWOMAN - 01:49:59
4 - Team Señoritas - 01:51:56
5 - Team A-BAY - 01:52:23
6 - Pengwhale  - 01:53:41
7 - Torpeden & Torpeden - 02:04:38
8 - Helsingør 4 - 02:10:04
9 - E-Team - 02:10:56
10 - Team Kraftverk - 02:14:08
11 - KySuss - 02:14:24
12 - BestSwimrunFriends - 02:19:16
13 - Pjingarna - 02:19:48
14 - Team Bottennappet - 02:21:35
15 - Vänner i vått & torrt - 02:23:03
16 - Flower power - 02:24:24
17 - Uppåt/Framåt - 02:25:35
18 - Gladans swimrunners - 02:26:35
19 - Friskt vågat - hälften vunnet! - 02:27:27

Herr
1 - Team Borlången - 01:38:14
2 - Foffe and the dodos - 01:42:04
3 - Savelife - 01:43:27
4 - Frennarps finest - 01:49:19
5 - 1337 Beginners - 01:50:47
6 - Sillen & gasellen - 01:53:16
7 - AlexAnders - 01:59:23
8 - Pingus party  - 02:02:21
9 - Team Spandex - 02:03:25

Startlista 2019

BibLagnamnDeltagare 1Deltagare 2Klass
1Foffe and the dodosChristopher NilssonChristian NilssonHerr
2EliantElin PalmgrenAndreas PalmgrenMix
3SlytherinÅsa MohlinLucas BrandtMix
4KySussKarin YlanderSusanne JönssonDam
5Friskt vågat - hälften vunnet!Lotten OlssonAnnica KaregrenDam
6PjingarnaVanja BränsvikCamilla LarssonDam
7Team KullsegårdKarin HöökJörgen KarlssonMix
8Team BottennappetLinda RehnLena KarlssonDam
9Team swim-run.seUlrika ErikssonMartin HagebergMix
10Delad glädje är dubbel glädje!Elin HeroDick HeroMix
11Gladans swimrunnersMaria HägglundCamilla YlanderDam
12SavelifeMartin GillgrenJohan SkogmalmHerr
13TEAM POWERWOMANMathilda NilssonJane NilssonDam
14Team BorlångenMartin MårtenssonStefan HåkanssonHerr
15Helsingør 2Sys HavgaardEddy KrageMix
16Helsingør 3Nina Damsgaard PedersenClausMix
17Helsingør 4Hanne Damsgaard PedersenInger RiberDam
18Helsingør 5Gitte RudNiels Rifbjerg WindMix
19E-TeamEeva RumpunenEmy EkholmDam
20Vänner i vått & torrtPetra BringsénMia JohansonDam
21Flower PowerJennie ThellKarin TholarpDam
22OstklubbenHanna ArnellFrida BengtssonDam
23Team A-BAYMarika OlssonFrida DahlbergDam
24Team SpandexJohan johanssonJonas LundgrenHerr
25Frennarps FinestDaniel SkooghFredrik SvenssonHerr
26Bring a towel!Martin LindahlLisa HammarlingMix
27S&GGreger LorénSara LorénMix
28Timjaa TurtlesTimo MindersJaana MagnussonMix
29DucklingsKaidi JuurmaaKlas JohnssonMix
30Team HaglundCecilia Haglund
Annette Haglund
Dam
31AlexAndersAlexander MårtenssonAnders HaglundHerr
32VikvalaraLove KristianssonMatilda JohanssonDam
33Swim Orsa SwimGlädje Maria OlssonAnders CarlströmMix
34Uppåt/framåtMarie WennerbergUlrika HanssonDam
35Pingus PartyAnders MarntellCarl BorgHerr
36Team EidevågAndreas EidevågLinda EidevågMix
37Team ÅsboHusPatrik OlssonMatilda HallMix
38Team SeñoritasChristine HolmkvistLuisa SantiestebanDam
39U-lagetMartin KlingPontus RisbergHerr
40Lösgodis Swimrun 2Erik Stövring-NielsenEmma DuvingerMix
41
Lösgodis Swimrun
Signe PeterssonRichard DuvingerMix
42Torpeden & TorpedenAnna TörnebrantCharlotte TuvessonDam
43Team KraftverkNathalie RubinMichaela LarssonDam
44PengwhaleLinn BurmanNathalie HasselbergDam
45Sillen & gasellenChristian LejonOla PerssonHerr
46BestSwimrunFriendsLisa OlssonJessica HallbjörnerDam
47Team UPUlrika Lind Patrik BohmanMix
48KungsbackaAndreas LjungqvistMarina AnderssonMix
49Team BjörkAnna BjörkOscar BjörkMix
50Team ThenriHenri PesonenTherese Bergling
Mix 
Sponsorteam
Herr och Fru AsplundSofia AsplundMarcus AsplundMix
Reservlista
R1Stronger2getherUlrika E NilssonSusanne WallinDam
R2Team Mixn´goPeter WallinHanna SivtoftMix
R3
R4
R5

I sammarbete med:

Resultat 2018

Tävlande ger sitt medgivande till att bilder tagna av tävlingsorganisationen eller av press får användas i tävlingens marknadsföring eller i press/media. Enligt RF:s rekommendationer kommer endast namn och lagnamn att publiceras på start- och resultatlista. Person som ej vill publiceras i dessa listor eller förekomma på bild ska anmäla detta till tävlingsledningen. Personuppgifter kan komma att behållas i föreningens register i syfte att marknadsföra kommande års tävling.

Välkomna till staden med tre hjärtan och lycka till!

I samarbete med: